Сергій Нагорняк — один із шести депутатів від фракції «Слуга Народу», які голосували проти звільнення Руслана Рябошапки з посади генпрокурора, — розповів, чому був проти такого рішення.

Про це він розповів у коментарі hromadske.

«Рябошапку звільнили, тому що всі очікували дуже швидких і гучних посадок. Це обіцяв президент у своїй передвиборчій програмі, на це був суспільний запит. Натомість генпрокурор за пів року не показав такого «вау» результату», — вважає депутат.

Він каже, що не голосував за відставку Рябошапки, тому що проти емоційних рішень.

«Якщо не було гучних посадок, то треба передусім з’ясовувати причини, чому так відбувається, а не просто змінювати одну людину на іншу. Навіть, якщо на тебе тиснуть. Рябошапка не був популістом та не прагнув піару, на кшталт того, щоб просто довести справу до суду, а потім у ході розгляду вона розвалилася через брак доказів», — резюмував Нагорняк.

Він також розповів, що у фракції були різні думки щодо відставки Рябошапки. 

«Я пропонував Давиду Арахамії скликати фракцію і на неї викликати генпрокурора, щоб кожен депутат міг поставити запитання і висловити претензії напряму Рябошапці. Натомість ця пропозиція була відхилена. Тож по суті на фракції зняття Рябошапки взагалі не обговорювалося», — сказав депутат.

На запитання, чи голосуватиме він за призначення Сергія Іонушаса на посаду Генпрокурора, якщо президент зробить відповідне подання, Нагорняк відповів: «Я мало знаю Сергія Іонушаса. Мені невідомо наскільки він фаховий і чи має сили завершити всі справи. Думаю, ми ще будемо визначатися з кандидатурою. Хочеться почути від претендента його реальний план дій. І особисто для мене важливо, що новий генеральний прокурор, як того й вимагають наші європейські партнери, був незалежним і головним критерієм в його роботі була фаховість».

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку. Виконувачем обов'язки генпрокурора став заступник Рябошапки Віктор Чумак.

Перед звільненням сам Рябошапка наголосив, що реформа прокуратури, яку розпочали за його керівництва, вже увійшла в історію через масове очищення та оновлення.

«Постанова побудована на відвертій брехні та маніпуляції. Мене не цікавить думка Бужанського (ініціатора постанови про висловлення недовіри генпрокурору — ред.) про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, який висловив сподівання, що її вбивць буде покарано. На незалежного прокурора не можна тиснути — його можна тільки звільнити. Я йду — але лише для того, щоб повернутись», — підсумував Рябошапка й одразу покинув залу засідання.

Поділитись: