Верховна рада України у другому читанні ухвалила закон про зменшення ренти на видобуток бурштину з 25% до 10%.

За відповідний закон проголосувало 290 депутатів.

Зазначається, що ухваливши цей закон, Верховна Рада планує сприяти легалізації видобутку бурштину, адже зменшить податок на цю діяльність.

«Прийнятий Закон створює додаткові стимули для виведення з тіні видобутку бурштину та легалізації такої діяльності», — прокоментував ухвалення закону міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

Окрім зменшення основної ренти на видобуток бурштину, законом передбачено перехідний період до кінця 2020 року, протягом якого за видобуток потрібно буде платити не 10% вартості бурштину, а 5%. До кінця 2021 року рента складатиме 8%.

2 вересня Зеленський доручив уряду легалізувати видобуток бурштину в Україні до 1 грудня 2019 року.

19 грудня депутати проголосували за цей закон.

Нагадаємо, 12 серпня Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Житомирську область закликав керівників місцевого Головного управління Національної поліції та управління СБУ написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні.

Також Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину. Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Поділитись: