Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину. Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Відповідний законопроєкт №2059 з'явився на сайті парламенту. Президент визначив його як невідкладний.

Окрім позбавлення волі на строк до трьох років, за незаконний видобуток бурштину пропонують карати обмеженням волі на аналогічний термін, а також штрафами у розмірі 700-3000 неоподаткованих мінімумів, тобто 11,9-51 тисяч гривень.

За незаконний продаж бурштину каратимуть штрафом до 170 тисяч гривень або позбавленням (чи обмеженням) волі на строк до 6 років. У випадках, коли видобуток бурштину здійснюється у заповідній зоні або цей злочин особа вчиняє повторно Зеленський пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4-7 років.

«Через самовільне користування надрами та застосовувані методи видобування бурштину (здебільшого застосовується метод гідророзмиву) щорічно на великих площах української землі змінюється гідрологічний режим, знищуються десятки гектарів лісових масивів і земельних угідь, пошкоджується ґрунтовий і рослинний покрови, псується родючий шар землі, що істотно обмежує можливість подальшої експлуатації ґрунту, та в кінцевому результаті може призвести до екологічної катастрофи», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту президента.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив уряду легалізувати видобуток бурштину в Україні до 1 грудня 2019 року.

Нагадаємо, 12 серпня Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Житомирську область закликав керівників місцевого Головного управління Національної поліції і управління СБУ написати заяви на звільнення через ситуацію з нелегальним видобутком бурштину в регіоні.

На тій же зустрічі Зеленський змусив керівника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Курінського написати заяву про звільнення за власним бажанням. 12 серпня Курінський подав у відставку на вимогу президента України.

Поділитись: