Україна в нагірно-карабахському конфлікті не буде надавати військову допомогу жодній зі сторін, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Трохи контексту: напередодні, 1 жовтня, народна депутатка від «Слуги Народу» Людмила Марченко заявила, що Україна «не пройде повз» надання військової допомоги Азербайджану, якщо виникне необхідність.

«Україна готова на різних майданчиках підтримувати Азербайджан. Це і військова підтримка, і гуманітарна всім тим, що треба буде в майбутньому. Це військова ситуація», — сказала Марченко в етері «Україна 24».

Оновлено: президент Володимир Зеленський заявив, що Україна «не буде надавати військову допомогу жодній країні». Він також попросив не пов'язувати особисті висловлювання депутатів з офіційною позицією України.

Крім того, сама депутатка згодом написала, що її слова неправильно зрозуміли.

А що Аваков?

Він наголосив, що Україна не буде надавати військову допомогу в азербайджано-вірменському конфлікті жодній зі сторін.

«А ось медичну допомогу — таблетки для надто вже фантазуючих депутатів — треба б пошукати усією країною», — зазначив Аваков.

Підтримка Азербайджану

30 вересня Міністерство закордонних справ заявило, що підтримує територіальну цілісність Азербайджану у зв'язку з загостренням конфлікту між ним та Вірменією у регіоні Нагірного Карабаху. Очільник відомства Дмитро Кулеба наголосив, що підтримка територіальної цілісності держав ㅡ «один із наріжних каменів української зовнішньої політики».

«Ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність в міжнародно визнаних кордонах, і цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним», ㅡ заявив міністр.

Він додав, що зараз найголовніше ㅡ запобігти розпалюванню конфлікту та припинити кровопролиття. Також Кулеба телефоном говорив із міністром закордонних справ Азербайджану й заявив, що Україна співчуває через події на Кавказі.

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

читайте також

 Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: