Народна депутатка від фракції «Голос» Ольга Стефанишина 2 квітня зайшла в кабінет міністра охорони здоров'я Максима Степанова, де той проводив співбесіди з кандидатами на посаду голови Національної служби здоров'я України, та заявила, що частина кандидатів вимагають прозорого конкурсу.

Пряму трансляцію Стефанишина вела на своїй сторінці у Facebook.

Вона заявила Степанову, що деякі кандидати на посаду голови НСЗУ, а також інші народні депутати, члени пацієнтських організацій та журналісти вимагають прозорого конкурсу та хочуть, щоб співбесіди транслювалися онлайн, так, як це було на попередньому етапі конкурсу.

Міністр попросив народну депутатку вийти з кабінету і сказав, що вона хоче «зірвати проведення співбесід». Також він звернувся до учасника конкурсу, який говорив з міністром в режимі відеоконференції, і вибачився за те, що співбесіду потрібно призупинити. Своє незадоволення присутністю Стефанишиної він пояснив тим, що розмова, яку будуть транслювати у Facebook, є «дискримінаційною» щодо учасників конкурсу. Степанов наполягав, що народна депутатка порушує правила проведення конкурсу. Ольга Стефанишина це заперечила і вимагала від міністра надати документи, які б підтвердили його слова, що співбесіди не можна транслювати наживо.

Степанов водночас переконував, що записи усіх співбесід оприлюднять після оголошення результатів.

Окрім цього державна секретарка Міністерства охорони здоров'я Інна Солодка заявила, що депутатка не може транслювати конкурс та перебувати в приміщенні, бо в країні діє карантин.

Оновлено: згодом Степанов таки вигнав Стефанишину.

«Я визначу, в який спосіб провести далі співбесіди, щоб унеможливити таку вашу поведінку» — сказав Степанов і зачинив двері кабінету.

Зазначимо, серед 28 людей, які подали документи для участі в доборі на посаду голови Національної служби здоров'я України, необхідним критеріям відповідають 17 кандидатів. Тепер їх очікують співбесіди, які очільник МОЗ Максим Степанов почав проводити 2 червня.

Перед проведенням цього конкурсу міністр охорони здоров’я Максим Степанов не погодив жодної кандидатури з-поміж трьох переможців конкурсу на посаду глави Національної служби здоров’я (НСЗУ). Серед них зокрема була й Оксана Мовчан, яка зараз виконує обов'язки голови НСЗУ. Водночас співбесіди, які проводив Степанов, тоді транслювалися.

22 травня Кабінет міністрів оголосив новий конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я України. Термін подачі документів закінчується у понеділок, 25 травня.

НСЗУ створили в межах медреформи у 2017 році. Вона контролює всі виплати у сфері охорони здоров'я та обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави.

Поділитись: