Політика

Депутатка Савченко оголосила сухе голодування

Надія Савченко
Політика/Депутатка Савченко оголосила сухе голодування
Зберегти
Вигляд
Народна депутатка Надія Савченко оголосила сухе голодування. Вона заявила, що на неї тиснуть слідчі Служби безпеки України. Савченко підозрюють у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

«Слідчі СБУ шантажують і тиснуть на народного депутата, вимагаючи негайного ознайомлення з матеріалами справи, щоб негайно розпочати розгляд справи по суті. В обмін на можливість бачитись з рідними, помічниками, поновити електронні ключі, відкрити рахунок в банку для реєстрації кандидатом в президенти України», — йдеться в заяві на її сторінці у Facebook.

Савченко заявила, що голодуватиме, доки їй не забезпечать права і свободи згідно з Конституцією.

«Шкода моєму здоров’ю буде на совісті тих слідчих, які на мене тиснуть такими методами. Якщо пішли такі погрози на стадії слідства — то що буде далі? Зараз пішов прямий ультиматум: або адвокати підписують ознайомлення зі справою, або вони перекривають доступ до всього», — заявила Савченко на суді.

Зазначимо, що це вже щонайменше третій раз, коли Надія Савченко оголошує голодування, перебуваючи під вартою в Україні.

Уперше вона оголосила голодування 23 березня 2018 року, коли Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави.

У травні Савченко перервала голодування для проходження експертизи на поліграфі. Згодом у липні суд залишив депутатку під вартою і вона знову оголосила про голодування.

1 серпня правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

21 листопада Апеляційний суд залишив під арештом депутатку Надію Савченко до 23 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

Народній депутатці Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

Більше про:
# Надія Савченко
Пов`язані новини