Мета Консультативної ради, про створення якої домовились на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську, поки не дуже зрозуміла, вважає народна депутатка з фракції «Слуга Народу» Марина Бардіна.

Про це вона заявила в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Бардіна зазначила, що поки дуже мало інформації про цю Консультативну раду.

«Представники ОРДЛО є запрошеними в ТКГ і безпосередньо і так мають певну дотичність до роботи цієї групи. Тому для чого створювати Консультативну раду в межах ТКГ, поки що незрозуміло. Так само незрозуміло, хто ці 10 представників, які можуть входити в цю Консультативну раду з Луганської і Донецької областей. За якими критеріями їх будуть визначати? Хто буде визначати?», — сказала вона.

Також депутатка зауважила, що упродовж тривалого періоду Україна наголошувала — «ЛНР» і «ДНР» незаконні, й не можна вести переговори з ними.

Депутатка зазначила, що є міжнародне право, яке дає визначення подібним конфліктам, а також є українське законодавство, які чітко говорить — анексований Крим та непідконтрольна частина Донбасу є окупованими територіями. Справжньою стороною конфлікту є РФ.

«Поняття окупації воно належить до міжнародного права, і відповідно має бути окупуюча держава. У цьому випадку це Російська Федерація. Тому не можна говорити, що це винятково внутрішній конфлікт. Всі ознаки міжнародного збройного конфлікту присутні», — наголосила вона.

Крім цього, Бардіна нагадала, що Парламентська асамблея Ради Європи визначила Росію стороною Мінських домовленостей, що ще раз доводить, що вона — учасниця конфлікту. 

Раніше повідомлялось, що учасники ТКГ з врегулювання ситуації на сході України у Мінську 11 березня підписали домовленості про створення Консультативної ради за участі представників України та бойовиків так званих «Л/ДНР». Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ будуть у статусі гарантів-спостерігачів.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак, який і представляв України на переговорах, запевняє, що створення такої ради не означає визнання так званих «ЛНР» і «ДНР».

Поділитись: