Учасники Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України у Мінську підписали домовленості про створення Консультативної ради за участі представників України та бойовиків так званих «Л/ДНР». Росія, Німеччина, Франція та ОБСЄ будуть у статусі гарантів-спостерігачів.

Про це повідомляє ZN.UA із посиланням на документ, підписаний за підсумками зустрічі ТКГ 11 березня.

Так, у протоколі зазначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради підпишуть 25 березня після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.

«Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту відповідно до Комплексів заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України», — йдеться в документі.

У документі також вказано, що критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, бойовиками, Росією, Німеччиною, Францією та ОБСЄ самостійно.

Раніше повідомлялось, що на засіданні ТКГ у Мінську домовились щодо підготовки до чергового обміну полонених.

Нагадаємо, раніше колишній міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляв про можливість пошуку альтернатив Мінським угодам.

А представник України в ТКГ на переговорах у Мінську заявив, що Україна наполягатиме на перегляді Мінських угод.

Ще раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що не погоджується з послідовністю дій щодо Донбасу, коли спочатку повинні відбутися вибори, а після цього Україна зможе повернути контроль над кордоном з Росією.

Поділитись: