Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відвідала Олексія Навального в німецькій лікарні «Шаріте», де він лікувався після отруєння «Новічком».

Про це стало відомо німецькому виданню Der Spiegel.

Своїм візитом, який назвали «надсекретною операцією», Меркель підкреслила солідарність німецького уряду з російським опозиційним політиком, зазначає видання.

У Der Spiegel додають, що таємний візит до Навального — це ще одна ознака того, наскільки канцлерка віддана опозиціонеру і що Берлін у цій справі не поступиться й дізнається правду.

А що каже Навальний?

Він згодом підтвердив, що бачився з Меркель, зауваживши, що їхню зустріч не варто називати «секретною».

«Швидше, приватна зустріч і розмова з сім'єю. Я дуже вдячний канцлерці Меркель за те, що вона відвідала мене в лікарні», — написав Навальний у Twitter.

А в Німеччині підтверджують?

Так, офіційний представник уряду Штеффен Зайберт у коментарі TASS згодом підтвердив зустріч, але наголосив, що не йшлося про «таємний візит» канцлерки в клініку. За його словами, це була приватна зустріч, про яку Кабінет міністрів Німеччини в принципі не повідомляє.

Що з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Доклавши зусиль, німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального отруту з групи «Новічок». 14 вересня це підтвердили лабораторії у Франції та Швеції. Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня.

Поділитись: