Президент Росії Володимир Путін під час розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що російський опозиціонер Олексій Навальний міг сам випити отруту «Новічок», бо її «не так складно створити, як здається».

Про це повідомляє Le Monde з посиланням на власні джерела.

Макрон висловив «глибоке занепокоєння» через отруєння Навального, однак у російського президента був абсолютно інший погляд на цю ситуацію. Як зазначає газета, цю розмову можна було назвати бесідою «двох глухих».

Так, Путін відкинув всі звинувачення та назвав опозиційного політика «простим баламутом в інтернеті, який раніше вже симулював різні хвороби», а Фонд боротьби з корупцією, який заснував Навальний, «шантажує російських чиновників». Президент Росії додав, що створити «Новічок» «простіше, ніж здається».

Пізніше Макрон згадав ситуацію з отруєнням Навального під час виступу на Генасамблеї ООН. Президент Франції закликав Росію пролити світло на цей випадок, а також наголосив, що Франція не потерпить використання хімічної зброї «в Європі, Росії чи Сирії».

Відповів і сам Навальний

Головний російський опозиціонер жартома прокоментував слова Путіна:

«Зварив на кухні «Новічок». Тихо сьорбнув з фляжки в літаку. Впав у кому. До цього домовився з дружиною, друзями і колегами, що, якщо МОЗ наполягатиме, щоб мене відвезли лікувати до Німеччини, вони в жодному разі не дозволяли це зробити. Померти в омській лікарні і опинитися в омському морзі, де встановили б причину смерті «пожив достатньо», — ось кінцева мета мого хитрого плану. Але Путін мене переграв. Його просто так не проведеш. У підсумку я, як дурень, пролежав у комі 18 днів, але свого не добився. Провокація не вдалася!»

Що з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Доклавши зусиль, німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального отруту з групи «Новічок». 14 вересня це підтвердили лабораторії у Франції та Швеції. Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: