Російський опозиційний політик Олексій Навальний оприлюднив у своєму Instagram фото, де він уперше з часу свого отруєння самостійно стоїть на сходах. Він розповів про свою реабілітацію в клініці «Шаріте», де перебуває з кінця серпня, порівнявши її з «ясною дорогою, хоча й неблизькою».

«Усі поточні проблеми на кшталт того, що телефон у моїх руках безглуздий мов камінь, а налити собі водички перетворюється в цілий атракціон — це суцільна дрібниця», — написано в пості політика в Instagram.

За словами Навального, ще недавно він не міг написати слово на дошці, яку йому приносив лікар: «Мене через це охоплював відчай, бо я хоч і розумів загалом, що хоче лікар, але не розумів, де брати слова».

«Зараз я хлопець, у якого тремтять ноги, коли він іде сходами, але зате він думає: "О, це ж сходи! Ними підіймаються. Певно, треба пошукати ліфт". А раніше просто б тупо стояв і дивився», — стверджує Навальний.

Він також додав, що лікарі «Шаріте» завдяки реабілітації перетворили його з «технічно живої людини» в того, хто знову може стати «найвищою формою істоти сучасного суспільства».

Що з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Із горем навпіл німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня виявили в організмі російського опозиціонера Навального отруту з групи «Новічок». 14 вересня це підтвердили лабораторії у Франції та Швеції. Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального (хоча на Заході неофіційно обговорюється саме така версія). А ще Москва обурюється тим, що Берлін відмовляється передати їй результати свого розслідування отруєння Навального, хоча про це вона просить ще з кінця серпня.

Хто такий Навальний?

Олексій Навальний — опозиційний російський політик, який також веде однойменний блог про корупцію в російській владі. Він брав участь у виборах мера Москви 2013 року. Тоді переміг Сергій Собянін від провладної партії «Єдина Росія», Навальний посів друге місце з 27% голосів.

У 2014 році Навального та його брата Олега судили у так званій справі «Ів Роше» про начебто розкрадання та легалізацію грошей французької фірми «Ів Роше Схід». Тоді Олексія засудили до 3,6 року умовно, а його брата на такий же термін ув'язнили. Через цю судимість Олексія Навального не зареєстрували на президентські вибори в Росії у 2018 році.

У липні 2019 року Навальний уже повідомляв про спробу його отруїти, коли він вчергове перебував у СІЗО.

Під час Революції Гідності в Україні Навальний підтримав протестувальників.

Поділитись: