Приватна компанія «Бруклін-Київ» профінансує евакуацію затонулого біля берегів Одеси танкера «Делфі». Раніше забрати судно мав його власник, але зробити це так і не зміг. Тоді зобов'язання взяла на себе держава.

Про спонсора повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Він зазначив, що держава на евакуацію гроші не витрачатиме. Самі роботи з суднопідйому виконуватиме ТОВ «Краншип».

«Для нас були важливі 2 критерії — спроможність виконати поставлені задачі та можливість заощадження коштів платників податків. Тому вже вчора, 10 серпня, був підписаний тристоронній договір між Адміністрацією морських портів України, ТОВ "Краншип" та ТОВ "Бруклін-Київ"», — написав Криклій.

Що це за компанія

За даними YouControl, приватна компанія «Бруклін-Київ» зареєстрована в Одесі. Працює з 2001 року, а її установчий капітал складає понад 2 млн грн. Основним видом діяльності є складування і зберігання. Також компанія займається оптовою торгівлею зерна, необробленого тютюну та кормами для тварин, обслуговує об'єкти та проводить електротехнічні й монтажні роботи. 

Що це за танкер

Епопея з танкером «Делфі» розпочалась у листопаді 2019 року, коли він затонув біля узбережжя, а його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить прямо на одеському пляжі, читайте у матеріалі: Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу.

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер.

Ситуацію визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Тепер судном має займатися держава, а також підрядник, якого оберуть на конкурсі. 

Перша вже «державна» спроба прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» запланована на кінець серпня

Поділитись: