Україна погасила усі борги з зарплат перед шахтарями державних підприємств.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 1 липня.

Він зазначив, що 26 червня Міненерго виплатило додаткові майже 340 мільйонів гривень шахтарям державних шахт.

«Це означає, що вперше за значний період у держави немає боргів перед шахтарями державних шахт у поточному режимі. І майже 40 тисяч робітників, які щоденно виконують титанічну роботу, отримали належну зарплату», — сказав Шмигаль.

Він додав, що виплатити гроші вдалося попри кризу в економіці через коронавірус та кризу в енергетиці.

Нагадаємо, уряд доручив зробити вугілля основним паливом на теплових електростанціях, аби «підтримати українських шахтарів».

Міненерго оголосило на початку травня, що в енергетичній галузі настала найбільша в сучасній історії України криза. Для виходу з кризи Міненерго розробило оновлений енергобаланс — план, за яким житиме енергетика у 2020 році. Він враховує те, скільки має виробити кожен вид генерації, аби задовольнити зменшений попит на електроенергію. Зокрема виробництво електрики АЕС скоротиться на 11,2%, ТЕС — на 13,45%, водночас обсяги виробництва «проблемної» альтернативної енергії зростуть на 105%.

Скорочення виробництва відносно дешевої атомної енергетики на користь дорогої «зеленої» обурило частину депутатів, а Державне бюро розслідувань навіть почало розслідувати, чи не намагається таким чином уряд умисне довести до банкрутства державний Енергоатом.

Одним із бенефіціарів плану Міненерго називають власника групи енергетичних компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Про це більше читайте в матеріалі Ярослава Вінокурова й Павла Калашника: Енергетичний шторм: спокій шахтарів ціною мирного атома.

Поділитись: