97 депутатів Верховної Ради написали звернення до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просять не допустити зменшення частки атомної енергії у загальній структурі виробництва електроенергії України.

Про це повідомила одна з підписантів звернення, депутатка Роксолана Підласа.

За її словами, рішення про перегляд енергетичного балансу України, у якому передбачається зменшення частки атомної генерації на користь теплової та «зеленої», негативно вплине на українську промисловість, яка й так постраждала від карантину та економічної кризи.

«Середньозважена ціна на електроенергію в травні, яка була реалізована на ринку «на добу наперед», зросла на 13% у порівнянні з квітнем 2020 року, що збільшило фінансове навантаження на внутрішнього виробника, підприємства житлово-комунальної сфери та державний сектор економіки», — повідомила вона.

Підласа зазначила, що 4 травня в Україні вивели у резерв енергоблок на Запорізькій АЕС-2 та Запорізькій АЕС-4, енергоблоки  Рівненської АЕС, Південноукраїнської АЕС та другий енергоблок Хмельницької АЕС працюють з недовантаженістю. 10 травня у резерв мають вивести ще три енергоблоки Запорізької та Рівненської АЕС, а надалі — зменшити виробництво електроенергії ще на 9 енергоблоках АЕС.

Депутати вимагають, аби уряд не допустив зменшення атомної генерації та надав документи, на підставі яких ухвалювалося рішення про скорочення виробництва електроенергії на АЕС.

Напередодні в енергетичному регуляторі підрахували, що частка «зелених» електростанцій у виробництві енергії в Україні наразі складає 8%, водночас на розрахунки з цими електростанціями витрачають 26% всіх коштів.

Зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.

Тому напередодні в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: