Найбільші державні, комунальні компанії, а також бюджетні установи заборгували своїм працівникам близько 1,22 мільярда гривень зарплат.

Загальний обсяг боргів із зарплат всіх підприємств України наразі складає близько 2,56 мільярда гривень, з яких майже половину цієї суми заборгувала держава.

Про це йшлося на засіданні комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

«Крім того, наявна заборгованість з оплати праці працівників бюджетних установ і організацій у сумі близько 50 мільйонів гривень», — йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

За результатами засідання комітету створили робочу групу, яка має займатися постійним моніторингом ситуації з виплатою зарплат в Україні.

На початку листопада 2018 року загальна заборгованість роботодавців за зарплати працівникам складала 500 мільйонів гривень. Таку цифру називали у Міністерстві юстиції України.

Напередодні уряд спрямував на погашення боргів з виплати зарплат шахтарям 500 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2018 року в Міністерстві юстиції заявили, що продадуть майно та споруди Миколаївського суднобудівного заводу через заборгованість із виплати зарплати працівникам. В Укроборонпромі повідомили, що такий продаж незаконний, адже завод включено до переліку об’єктів, що мають стратегічне значення.

18 червня стало відомо, що на Миколаївському суднобудівному заводі почали погашати заборгованість по зарплатам.

Нагадаємо, що на початку квітня 2018 року Міністерство юстиції розпочало кампанію з ліквідації заборгованості з виплати зарплат. Зокрема, там опублікували список найбільших боржників з оплати праці.

Нагадаємо, що в Мін’юсті повідомили, що застосовуватимуть санкції проти підприємств, що мають заборгованість перед своїми працівниками.

Також першим підприємством, майно якого примусово продали у Мін’юсті для погашення боргів перед працівниками, став черкаський «Азот».

Поділитись: