Генеральний директор кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов заявив, що телеканал не отримав фінансування від держави та зараз перебуває під загрозою закриття через те, що держава вимагає проведення тендеру.

Про це він сказав у коментарі hromadske.

«Бородянський (очільник Мінкульту — ред.) говорить тільки про частину проблеми … Ми 4 роки отримували гроші з Міністерства соціальної політики, який виділяв нам на канал, і казначейство, це саме казначейство, гроші нам виділяло. Без всяких умов. Тепер з’явилися нові опції – тендер», — сказав Іслямов.

За його словами, тепер повноваження розпоряджатися грошима для телеканалу передали Міністерству культури, молоді та спорту.

На запитання про те, як повинен відбуватися тендер, Іслямов відповів: «Ми не можемо зрозуміти. Ми комерційна структура … ми платимо податок на прибуток. Гроші, які нам щороку виділяла держава, ми віддавали на прибуток, тому що податкова нас також перевіряла … Виходить тепер нам говорить казначейство, що ми неправильно платили податки».

Він припустив, що окрім тендеру, через який телеканал наразі не отримав гроші, є «глибинні речі», а рішення ухвалювали не в державному казначействі.

Також Іслямов зазначив, що ATR не збирається судитися за державне фінансування, і у разі, якщо ситуація не вирішиться, звернеться до Європейського союзу, який обіцяв допомогти грошима раніше. Також телеканал запустив збір коштів.

Нагадаємо, телеканал ATR повідомив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету.

Пізніше міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що відомство шукає вирішення ситуації з кримськотатарським телеканалом ATR, який раніше повідомив про загрозу закриття.

ATR — перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив офлайн-мовлення через невидачу ліцензії окупаційною владою Росії. 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.

Поділитись: