Міністерство фінансів України перше з кінця березня продало облігації внутрішньої державної позики, за підсумками яких залучило для фінансування бюджету 9,83 мільярда гривень (у гривневому еквіваленті).

Відповідні результати аукціону з продажу ОВДП розміщені на сайті Мінфіну.

Ставки за цінними паперами держави дещо зросли. Так, облігації у гривні продали з відсотковою ставкою 11,24% річних (до карантину ставки за облігаціями були менш як 10% річних). Погасити їх уряд має у серпні 2020 року. Загалом за гривневими облігаціями залучили 5,37 мільярда гривень.

Крім цього, 28 квітня Мінфін продав облігації у доларах з терміном обігу 6 місяців (на загальну суму 53,3 мільйона доларів) та 9 місяців (загалом на 111,1 мільйона доларів). Відсоткові ставки за доларовим боргом уряду склали 3,29% та 3,5% річних.

Мінфін проводить аукціони з продажу ОВДП щовівторка, однак останні 4 аукціони уряд пропустив. Скасування аукціонів пов'язане з нестабільною ситуацією на фінансових ринках та відтоком інвестицій з активів країн, що розвиваються, зокрема з України.

Востаннє аукціон з продажу державних облігацій відбувся 24 березня. Тоді до бюджету залучили 801,6 мільйона доларів та 75,7 мільйона євро. Гроші залучили на відносно короткий проміжок часу: доларові облігації на 85 днів, а єврові — на 414 днів.

Поділитись: