За результатами аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, який відбувся 24 березня, Міністерство фінансів України залучило до бюджету еквівалент 24,8 мільярда гривень.

Такі результати торгів ОВДП з'явилися на сайті Мінфіну.

Зокрема, український уряд продав доларові облігації строком на 85 днів на загальну суму 801,6 мільйона доларів. Цю суму уряд позичив під 3% річних.

Також Мінфін продав облігації у євро на 75,7 мільйона євро під 2,22% річних. Строк погашення за цими цінними паперами настане через 1,1 року (414 днів).

У пресслужбі Мінфіну зазначили, що покупцями валютних облігацій стали українські банки, які втратили можливість вкладати в євробонди України (відсоткові ставки за ними останнім часом суттєво зросли).

«Не зважаючи на волотильність ринків, Міністерство фінансів володіє достатнім запасом фінансової стійкості та фінансових інструментів щоб впоратись із викликами», — прокоментували у Мінфіні.

Зазначимо, що даний випуск облігацій Мінфіном став рекордним від початку року. Для порівняння, тижнем раніше, 17 березня, Мінфін продав облігації на 71,6 мільйона доларів (еквівалент 1,9 мільярда гривень). 3 березня Мінфін залучив 6,58 млрд грн.

Ще раніше Мінфін отримав 1,6 мільярда гривень. 18 лютого Мінфін продав облігації на 1,52 мільярда гривень. 11 лютого держава отримала 9,2 мільярда гривень від продажу облігацій. Тижнем раніше Мінфін продав облігацій на 2,3 мільярда гривень.

Поділитись: