Печерський відділ державної виконавчої служби надіслав ПриватБанку 4 постанови, у яких банк зобов'язують виплатити 250 мільйонів доларів за депозитними договорами родини Суркісів. Раніше у Міністерстві юстиції повідомляли, що банку не потрібно платити ці гроші.

Про це повідомили у пресслужбі ПриватБанку.

Постанови виконавчої служби направлені на виконання рішення Київського апеляційного суду, який зобов'язав ПриватБанк виплатити ці кошти Суркісам. Водночас депозитні договори, про які йдеться, банк вважає закритими, бо під час націоналізації держава обміняла їх на акції банку та викупила за 1 гривню.

«Враховуючи, що державним виконавцем продовжуються вчинятися незаконні дії при примусовому виконанні ухвали Печерського райсуду від 09.02.2017, ПриватБанк звернувся із заявами до правоохоронних органів, Печерського райсуду м. Києва та на ім'я міністра юстиції з вимогою надати правову оцінку діям державного виконавця», — повідомили у ПриватБанку.

Раніше міністр юстиції України Денис Малюська, коментуючи цю справу, заявляв, що ПриватБанку, навіть попри рішення суду, не потрібно виплачувати гроші Суркісам.

15 квітня Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити без змін рішення судів попередніх інстанцій та зобов'язати ПриватБанк виплатити понад 250 мільйонів доларів за депозитними договорами родині Суркісів.

У чому суть справи?

Депозити родини Суркісів були відкриті на кіпрській «дочці» ПриватБанку у 2014 році. Виплатити їх власникам депозитів суд наказав ще у 2017 році, однак тоді це рішення не змогли втілити у життя.

Річ у тому, що під час націоналізації ПриватБанку, НБУ визнав родину Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами, а їхні багатомільярдні депозити у банку обміняв на акції ПриватБанку. Згодом всі акції держава купила за 1 гривню під час націоналізації. Ця процедура називається bail-in.

Наразі процедуру bail-in за депозитами Суркісів оскаржують у Верховному суді. Під час останнього засідання Верховний суд зробив перерву на невизначений термін. Наразі засідання у цій справі перенесли на 15 червня.

Процедуру провели для того, аби зменшити тягар на націоналізований банк, адже він не мав змоги обслуговувати значні за розміром депозити пов'язаних осіб — розмір депозитів Суркісів (Ігор, Григорій, Рахміль, Світлана, Марина Суркіси та Ковалик Поліна) складав понад 1 мільярд гривень.

Водночас інші суди, які розглядають оскарження законності націоналізації ПриватБанку, зокрема Шостий апеляційний адміністративний суд, прив’язали свої рішення до рішення Верховного суду у справі родини Суркісів. Вони перенесли розгляд апеляцій держави на рішення судів попередніх інстанцій, якими націоналізацію ПриватБанку визнали незаконною.

Цікаво, що справу, пов'язану з процедурою bail-in, 16 березня розглядав ще й Високий суд Англії та Уельсу. Зокрема, цей суд розглядав обмін зобов'язань ПриватБанку за євробондами, випущеними у 2010 та 2013 роках (ці облігації купили колишні власники ПриватБанку та пов'язані з ними особи).

Високий суд ухвалив рішення на користь ПриватБанку та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.

Поділитись: