Високий суд Англії та Уельсу 16 березня підтвердив право ПриватБанку здійснювати виплати за випущеними банком у 2010 та 2013 роках євробондами не усім пред'явникам.

Свого часу ці євробонди скупили пов'язані з ПриватБанком особи, а держава обміняла цю заборгованість банку на акції та викупила їх за 1 гривню у ході націоналізації (так звана процедура bail-in).

Як повідомляють у пресслужбі ПриватБанку, рішення Високого суду Англії підтверджує рішення Арбітражного суду про механізм виплати ПриватБанком за випущеними у 2010-2013 роках євробондами.

«Відповідно, навіть якщо ПриватБанк буде зобов'язаний здійснити будь-які виплати, такі виплати будуть істотно меншими за сукупну суму вимог, заявлених Довірчим управителем в арбітражних провадженнях. У разі успіху лінії захисту ПриватБанку щодо визнання процедури «bail-in» банк не буде зобов'язаний здійснювати жодних виплат взагалі», — пояснюють у ПриватБанку.

Зазначимо, що мова йде про єврооблігації, які ПриватБанк випустив ще до націоналізації. Їхня загальна вартість складає близько 335 мільйонів доларів. Виплати за цими цінними паперами було призупинено через те, що банк вже після націоналізації вказав, що власниками цих цінних паперів були пов’язані з колишніми власниками банку особи.

Наразі 16 березня у Верховному суді у Києві триває засідання у ще одній справ щодо bail-in у якій родина Суркісів намагається довести незаконність цієї процедури. Від рішення у цій справі залежить подальша доля судових засідань у яких ексвласники намагаються оскаржити націоналізацію банку.

Так, інші суди, зокрема розгляд справи Шостим апеляційним адміністративним судом, що розгадає справу про законність націоналізації ПриватБанку, прив’язали свої рішення до рішення Верховного суду у справі родини Суркісів та перенесли розгляд апеляцій держави на рішення судів попередніх інстанцій, якими націоналізацію ПриватБанку визнали незаконною.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонують остаточно заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам. На ухваленні цього законопроєкту наполягає Міжнародний валютний фонд.

Поділитись: