Сукупний державний та гарантований державою борг України у доларовому еквіваленті у травні 2019 року скоротився на 1,8% або на 1,4 мільярда доларів.

Такі дані наводяться у борговій статистиці Міністерства фінансів України.

Так, станом на 31 травня 2019 року розмір загального державного та гарантованого державою боргу складає 78,39 мільярда доларів (у доларовому еквіваленті). У гривневому еквіваленті державний борг складає 2,1 трильйона гривень. При цьому, за місяць він скоротився на 0,86% або на 18,35 мільярда гривень.

Власне державний борг, станом на кінець травня 2019 року складає 68,16 мільярда доларів. Ще близько 10 мільярдів доларів держава гарантувала за кредитами державним та іншим компаніям.

Водночас від початку року розмір державного боргу України зріс на 0,1% (у доларовому еквіваленті), однак завдяки зміцненню курсу гривні, у гривневому еквіваленті його розмір скоротився на 2,9%.

Раніше повідомлялось, що від початку року обсяги іноземних інвестицій у державний борг України зросли у 8 разів — до 51 мільярда гривень.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Раніше у Мінфіні повідомляли, що ставки за державними облігаціями впали до 17,88% річних у гривні. Це сталось одразу після інавгурації Володимира Зеленського.

16 травня у Мінфіні повідомляли, що відсоткові ставки за довгостроковим державним боргом зменшилися до 16% річних.

Раніше повідомлялось, що від початку року уряд позичив в українців вже 87,3 мільярда гривень. За даними Міністерства фінансів України, на початку лютого 2019 року державний борг складав 78,25 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що у травні 2019 року державний борг України вперше з 2014 року став меншим за 60% ВВП.

Поділитись: