Обсяг державного та гарантованого державою боргу України за підсумками червня 2019 року збільшилися на 2,5% — до 80,35 мільярда доларів.

Про це йдеться у даних, розміщених на сайті Міністерства фінансів України.

Зазначається, що за місяць приріст державного боргу у доларовому еквіваленті склав майже 2 мільярди доларів.

Водночас, через падіння курсу валют, у гривневому еквіваленті обсяг державного боргу навпаки скоротився на 0,2% — до 2,1 трильйона гривень.

З 80,35 мільярда доларів держборгу, 70 мільярдів доларів — це прямий державний борг, решта 10,3 мільярда — борг, який держава гарантує державним та приватним компаніям.

Нагадаємо, що у травні державний борг скоротився на 1,43 мільярда доларів або 1,8%.

17 липня Мінфін продав облігацій на рекордну суму — 33,3 мільярда гривень. Зокрема, уряд залучив 1 мільярд доларів від продажу боргових облігацій.

Раніше повідомлялось, що від початку року обсяги іноземних інвестицій у державний борг України зросли у 8 разів — до 51 мільярда гривень.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: