Держсекретар США обговорив з лідерами Туреччини боротьбу проти «Ісламської держави»

Рекс Тіллерсон зустрівся у Анкарі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і прем'єр—міністром Біналі Їілдиримом, з якими обговорив питання військової та економічної співпраці.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон провів переговори із керівництвом Туреччини щодо спільної боротьби проти «Ісламської держави» та покращенням співпраці у регіоні. Про це повідомляє Radio Free Europe.

Тіллерсон зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Анкарі, де обговорив можливі спільні дії проти терористичного угруповання в Іраку та Сирії.

Ердоган підкреслив, що у справі боротьби з тероризмом важливо співпрацювати саме з «легітимними» групами і лідерами цих країн.

Тіллерсон також провів зустріч з прем’єр-міністром Туреччини Біналі Їілдиримом, протягом якої вони «дискутували співпрацю щодо покращення безпеки та економічної співпраці у регіоні».

Голова Держдепу США підкреслив «важливу роль Туреччини, регіонального лідера і довготривалого союзника НАТО», завдяки якому безпека і економічна співпраця може бути досягнута.

Анкара вимагає від Вашингтону приєднання до операції з відбиття останньої фортеці «Ісламської держави» у Сирії — Ракки. Туреччина також бажає виключення з цієї операції курдських військових загонів YPG.

Дискусії також точилися довкола вимог Анкари видати їй підозрюваного в організації державного перевороту в Туреччині мусульманського богослова Фетхуллаха Гюлена, який проживає у США.

Тіллерсон заявив, що «матиме на увазі» чутливість теми референдуму за розширення повноважень президента Туреччини. При цьому його представники повідомили, що він не стане зустрічатися з представниками турецької опозиції.

Раніше повідомлялося, що Туреччина заявила про кінець військової операції «Щит Євфрату» в Сирії.

Після звільнення сирійського міста Ракка від бойовиків «Ісламської держави», його мешканцям запропонують приєднатись до складу курдської демократичної федерації.

До цього повідомлялося, що Ердоган пригрозив Європі небезпекою за ставлення до Туреччини.

Через кілька днів він висловився за проведення референдуму щодо вступу Туреччини до Євросоюзу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця війни в Сирії: 10 підсумків про «глобальне поле бою».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram