Наразі Ракка є об’єктом операції арабо-курдського альянсу Демократичних сил Сирії, що наступають на місто за військової підтримки США.

Після звільнення сирійського міста Ракка від бойовиків «Ісламської держави», його мешканцям запропонують приєднатись до складу курдської демократичної федерації. Про таку можливість заявив лідер партії сирійських курдів Демократичний союз (PYD) Салех Муслім, повідомляє Reuters.

Наразі Ракка є об’єктом операції арабо-курдського альянсу Демократичних сил Сирії, що наступають на місто за військової підтримки США.

Загони народної самооборони курдів (YPG) вже контролюють більшу частину звільненої від ісламістів північної Сирії, де працюють над встановленням децентралізованого політичного устрою.

Цей проект викликає хвилювання в Туреччини, яка вбачає у військах YPG та їх політичному крилі PYD союзників бунтівних курдських груп, що проживають на її території.

Представник PYD Салех Муслім заявив, що приєднання до курдської демократичної федерації залежить в першу чергу від бажання самих мешканців Ракки. Проте він переконаний, що після звільнення від бойовиків «Ісламської держави» місто однозначно висловить бажання долучитись до нового політичного проекту.

«Ми очікуємо цього, оскільки наш проект — для всієї Сирії, і Ракка може бути його частиною. Ми переконані, що люди Ракки — єдині, хто здатен щось вирішувати», — повідомив Муслім виданню.

Він також додав, що Ракка потребує «дружньої руки», інакше вона може стати «загрозою для всієї Сирії, особливо північної Сирії, федеративної системи північної Сирії, її самоврядних регіонів».

Курдська демократична федеративна система представляє собою три автономні області, засновані курдськими силами на півночі Сирії. Систему устрою курдської країни затвердили на конституційній асамблеї, що відбулась у грудні 2016 року.

Раніше повідомлялося, що Демократичні сили Сирії та міжнародна коаліція продовжують наступ на Ракку.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року підтримуваний США альянс сирійських повстанців Демократичні сили Сирії оголосив про початок операції, метою якої є захоплення столиці «Ісламської держави» — міста Ракка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Річниця війни в Сирії: 10 підсумків про «глобальне поле бою»

Поділитись: