Світ / Сусідні країни

Держдума РФ підтримала законопроект, який спрощує отримання громадянства Росії, зокрема для українців

ТАСС
Світ/Сусідні країни/Держдума РФ підтримала законопроект, який спрощує отримання громадянства Росії, зокрема для українців
Зберегти
Вигляд
Державна Дума Росії ухвалила в другому читанні законопроект, який дозволить в спрощеному порядку надавати громадянство РФ «співвітчизникам, що проживають в країнах зі складними громадсько-політичними й економічними обставинами».

Законопроект в першу чергу розрахований на переселенців з України, але, за словами депутатів, може стосуватись і жителів балтійських країн та Молдови.

Документ дозволяє президенту РФ визначати категорії іноземців для надання російського громадянства в спрощеному порядку.

В пояснювальній записці зазначається, що нововведення дозволить без бюрократії прийняти в громадяни РФ «співвітчизників, що проживають в країнах зі складними суспільно-політичними й економічними обставинами, де відбуваються збройні конфлікти та зміна політичного режиму».

Раніше заступник голови МВС Ігор Зубов пояснив, що йдеться про країни, де «особи переслідувались владою через політичні чи інші причини, та відбулись державні перевороти і озброєні конфлікти чи інші надзвичайні ситуації». Зокрема це стосується громадян України, додав він.

Зубов заявив, що президент РФ зможе видавати відповідні укази, наприклад, про надання громадянства РФ у спрощеному порядку «особам, які прибули з території України в такий-то і такий-то період, або взагалі для всіх українських громадян».

Представник комітету з розвитку громадянського суспільства, питань суспільних і релігійних об'єднань Сергій Гаврилов пояснив, що дія закону може стосуватися не тільки України. За його словами, «випадки масових порушень основних прав людини» ставлять питання про визнання низки держав чи їхніх частин «територіями геноциду і масових порушень прав наших співвітчизників».

«Ухвалення законопроекту дозволить вирішити низку питань. Перш за все, скасувати вимогу бути народженим або мати родичів на території колишнього СРСР», — заявив Гаврилов.

Також, за його словами, йдеться про можливість спрощення режиму в'їзду в Росію та процедури з отримання виду на проживання.

Для того, аби законопроект набув чинності, Держдума має схвалити його в третьому читанні, а після затвердити Рада Федерації та президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: як іноземці отримують українське громадянство.

/Анна Кириченко

Пов`язані новини