Держкіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника Довженко-Центру
Державне агентство України з питань кіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка».
Про це вказано на сайті агентства.
Документи на участь у конкурсі можна було подавати відучора, 21 грудня, і до 16:00 20 січня 2023 року. Формування конкурсної комісії розпочинається 22 грудня.
У Держкіно вказують, що конкурс має завершитися не пізніше як 21 лютого 2023 року. Участь можуть взяти кандидати, які відповідають таким умовам:
- мають вищу освіту;
- мають стаж роботи у сфері культури не менш як три роки;
- володіють державною мовою;
- здатні за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
Відповідно до ч. 2 ст. 211 закону України «Про культуру», на посаду керівника державного закладу культури не може бути призначена людина, яка:
- за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
- має судимість за вчинення кримінального правопорушення, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;
- є близькою людиною або членом сім’ї керівників органу, що здійснює управління державним чи комунальним закладом культури, а саме центрального органу виконавчої влади, органу влади Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Для участі в конкурсі необхідно подати пакет документів: заяву про участь у конкурсі, автобіографію, копію документа, що посвідчує особу, копії документів про вищу освіту, два рекомендаційні листи та мотиваційний лист.
Про конфлікт між Держкіно та Довженко-Центром
У середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду.
Згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі «Науковий центр кінематографії України». Також зі структури Центру має бути виокремлене держпідприємство «Українська анімаційна студія», до якої передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру.
У Держкіно пояснили своє рішення збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації.
У відповідь Довженко-Центр подав у суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію. Пізніше міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, у який це відбувається зараз, вирішили припинити.
На тлі реорганізації Держкіно оголосило про зміну керівництва Довженко-Центру: в.о. гендиректора Олену Гончарук відсторонили від виконання обов'язків, а на її місце призначили «кризового менеджера» Юлію Каждан.
Журналісти «Слідства.Інфо» з’ясували, що попередня діяльність Каждан не пов’язана з кіно: вона займалася бухгалтерським обліком і пропонує консультації з гіпнотерапії та психосоматики. Ця інформація викликала резонанс у суспільстві та колективі Центру, який закликав прибрати «руки геть» від роботи Центру.
- Поділитися: