Державний секретар США Майк Помпео у понеділок, 23 березня, прибув до Афганістану з попередньо неоголошеним візитом, аби врятувати мирну угоду з Талібаном і вирішити політичну кризу в країні.

Як зазначає Reuters, Помпео зустрінеться з президентом Афганістану Ашрафом Гані та його політичним опонентом Абдуллою Абдуллою — той також оголосив себе президентом після останніх виборів у вересні 2019 року.

Через фактичне двовладдя в країні почав буксувати мирний процес, розпочатий угодою між США й Талібаном — ісламістським терористичним угрупованням, що воює проти афганської влади.

Зазначимо, що через пандемію коронавірусу SARS-CoV-2 США рекомендують своїм громадянам утримуватися від поїздок за кордон і також обмежили в’їзд на свою територію з країн, де нині спостерігається найбільший спалах коронавірусу.

Так, раніше у зв’язку з епідемією США призупинили відправлення нових військових контингентів до Афганістану, а також ізолювали 1500 військових і цивільних, які нещодавно прибули в країну. Йдеться про сили коаліції на чолі зі США, які проводять в Афганістані антитерористичні операції.

Нагадаємо, 29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 

Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Поділитись: