Вантажівка з вівцями, які були повернути з Туреччини до України, буде ретельно перевірена. Тварин, які близько двох тижнів простояли без їжі у машині, оглянуть і вже потім вирішать, що з ними робити. Про це 27 жовтня повідомили у Держпродспоживслужбі України.

Зазначаєтся, що фура з вівцями у супроводі спеціалістів Держпродспоживслужби, активістів та зоозахисників відбула до дежпідприємства «Укрветсанзавод» на Вінниччині для утилізації загиблих тварин.

«Живі тварини будуть клінічно оглянуті та пройдуть лабораторні дослідження. З урахуванням отриманих результатів прийматиметься рішення про подальші дії», — повідомили у службі.

У Держпродспоживслужбі наголосили, що звернулися з нотифікацією до компетентного органу Туреччини щодо надання пояснень причин повернення овець. А таклж закликали вжити заходи для запобігання подібних ситуацій у майбутньому.

Раніше Держспоживслужба заявляла про намір утилізувати усіх тварин.

Членкиня громадської організації Animal SOS Вікторія Козаченко повідомила Громадському, що представники Державної споживчої служби в Одеській області пообіцяли посортувати тварин та утилізувати лише мертвих. Водночас Козаченко додала, що, за її інформацією, утилізувати збираються всіх тварин.

Нагадаємо, 6 жовтня тварини виїхали з України до Туреччини, а вже 12 — їх повернули назад. За даними Держспоживслужби, офіційно Туреччина не надала жодної інформації про причину повернення овець. Держспоживслужба вказала, що після повернення тварин до порту їх не можна тримати на території України через загрозу поширення інфекційних хвороб та ухвалила рішення про утилізацію тварин.

Тварини у вантажівці стояли у морському порту Чорноморська в Одеській області 2 тижні. Багато овець були у тяжкому стані, деякі померли. Близько 300 овець, які два тижні простояли в порту Чорноморська, на утилізацію вивезли вдень 27 жовтня.

Поділитись: