Близько 300 овець, які два тижні простояли в порту Чорноморська, вивезли вдень 27 жовтня.

Членкиня громадської організації Animal SOS Вікторія Козаченко повідомила Громадському, що тварин спершу везуть у Гайсин Вінницької області для розмитнення, потім повезуть до Тульчина на сортування. Козаченко — одна з тих, хто супроводжує фургон із вівцями.

Вона сказала, що представники Державної споживчої служби в Одеській області пообіцяли посортувати тварин та утилізувати лише мертвих. Раніше Держспоживслужба заявляла про утилізацію усіх тварин.

Водночас Козаченко повідомила, що, за її інформацією, утилізувати збираються всіх тварин.

Житель Чорноморська (місто, у якому тварини перебувати 2 тижні) Валентин Ткачук також сказав Громадському, що «можновладці» обіцяли утилізувати лише мертвих тварин.

Поліція Одеської області підтвердила, що супроводжує колону з тваринами до міста Тульчин Вінницької області.

У Чорноморському порту громадяни два дні блокували фуру з приблизно 300 вівцями, яких збиралися утилізувати після відмови Туреччини їх прийняти.

Нагадаємо, 6 жовтня тварини виїхали з України до Туреччини, а вже 12 — їх повернули назад. За словами Держспоживслужби, офіційно Туреччина не надала жодної інформації про причину повернення овець. Держспоживслужба вказала, що після повернення тварин до порту їх не можна тримати на території України через загрозу поширення інфекційних хвороб та ухвалила рішення про утилізацію тварин.

Тварини у вантажівці стояли у морському порту Чорноморська в Одеській області 2 тижні. Багато овець були у тяжкому стані, деякі померли.

Поділитись: