УКРАЇНА

Держзрада Януковича: екс-глава МЗС Кожара звинувачує Єврокомісію у зриві Угоди про асоціацію в 2013

6 березня, 2018 14:00
УКРАЇНА/Держзрада Януковича: екс-глава МЗС Кожара звинувачує Єврокомісію у зриві Угоди про асоціацію в 2013
Зберегти
Вигляд
lead
Екс-міністр закордонних справ часів Януковича Леонід Кожара на допиті в суді звинуватив Європейську комісію у зриві підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2013 році.

Екс-міністр закордонних справ часів Януковича Леонід Кожара на допиті в суді звинуватив Європейську комісію у зриві підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2013 році.

Про це Кожара заявив на допиті в суді щодо державної зради Віктора Януковича, передає кореспондент Громадського.

Кожара сказав, що уряд Миколи Азарова нібито намагався переглянути економічну частину угоди, внести туди певні зміни та «мінімізувати економічні ризики, однак ЄС відмовлявся».

«У цьому є велика вина та відповідальність Європейської комісії. Вони не змогли вчасно відреагувати, адже чули заяви з Росії та інших країн», — розповів екс-глава МЗС.

За його словами, саме відмова Європейської комісії стала головною причиною того, що підписання Асоціації було відкладено.

Після того, як Кожара надасть відповіді адвокатам, до допиту екс-міністра перейдуть прокурори.

21 листопада 2013 року тодішній уряд Миколи Азарова неочікувано вирішив призупинити підготовку України до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Це сталося за кілька днів до зустрічі у Вільнюсі, де й мав бути підписаний документ.

Таке рішення української влади та безпосередньо Азарова і Януковича викликало різкий протест українців. Тисячі українців вийшли у центр Києва на Майдан Незалежності, вимагаючи підписання Угоди про асоціацію. Власне, це і стало однією з причин Революції Гідності.

Леонід Кожара був звільнений з посади міністра закордонних справ 23 лютого 2014 року, за два дні після втечі Януковича з Межигір’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я ваші гроші не рахую, а ви не рахуйте мої» — про що говорив Янукович на прес-конференції у Москві

Пов`язані новини