«Я ваші гроші не рахую, а ви не рахуйте мої» — про що говорив Янукович на прес-конференції у Москві
Президент—утікач Віктор Янукович у Москві провів прес—конференцію, на яку прийшов зі своїми адвокатами. Востаннє Янукович виходив на публіку та відповідав на питання журналістів у листопаді 2016 року в Ростові—на—Дону.
Президент-утікач Віктор Янукович у Москві 2 березня провів прес-конференцію, на яку прийшов зі своїми адвокатами. Востаннє Янукович виходив на публіку та відповідав на питання журналістів у листопаді 2016 року в Ростові-на-Дону.
Захід організували за 10 днів після того, як президент України Петро Порошенко свідчив на суді у справі державної зради Януковича.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що розповів Порошенко у суді над Януковичем
Питання колишньому президенту України ставили російські журналісти, українські та представники ЗМІ Сполучених Штатів. Журналісти з України ставили Януковичу питання українською — тоді як модератор їх переривав, наполягаючи говорити російською мовою.
Янукович виступив з підготовленою промовою, де заявив про «громадянську війну» в Україні, про те, що влада «здала Крим» та «несправедливий суд» над ним.
Журналісти ж питали про анексію Криму, про події перед його втечею до РФ, про стосунки з Путіним, Донбас та гроші екс-президента.
Громадське зібрало 5 головних відповідей президента-утікача:
Про анексію Криму
Український журналіст спитав Януковича про лист до Путіна, датований 1 березня 2014 року, в якому той просив ввести війська РФ в Україну. На що Янукович заперечив, що це був лист, натомість назвав це «зверненням».
«Путіну я написав не листа, я написав йому звернення. Я запропонував провести консультації. Я вніс пропозицію розглянути питання введення поліцейської миротворчої місії (в Крим – ред.). Крім того я звернувся до Путіна з другим питанням: поінформувати світову спільноту про те, що сталося в Україні», — відповів Янукович.
«Написав я його 1 березня 2014-го року у Ростові в першій половині дня. І відправили ми це звернення разом з моєю заявою, яку Чуркін (постпред Росії в ООН – ред.) за дорученням МЗС Росії оприлюднив на Раді Безпеки ООН. Я був не один, зі мною була достатня кількість людей, ми довго радилися».
Янукович також заявив, що після підписання угоди з опозицією 21 лютого про мирне врегулювання ситуації в країні, він виїхав з території України за «відпрацьованим маршрутом» — у Донецьк, а потім Крим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців.
«Жодної інформації про підготовку в Криму озброєного захоплення не було. У мене не було інформації ані від військових, ані від спецслужб, ані від органів місцевої влади», — сказав екс-президент.
Наприкінці прес-конференції українська журналістка попросила уточнити питання про «миротворців в Криму», а також спитала, що Янукович отримав натомість?
На це питання Янукович відмовився відповідати, а модератор перервав прес-конференцію, сказавши, що сплинув час.
Президент-втікач Віктор Янукович під час прес-конференції у Москві, Росія, 2 березня 2018 року Фото: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Життя у Росії та гроші Януковича
Януковичу поставили пряме запитання: «Усі ці роки в Росії на які гроші ви живете?». Той заявив, що «не всім сьогодні задоволений».
«Мені ніхто не заздрить сьогодні. Ви у це вірите чи ні? Ніхто не заздрить. За рахунок чого я живу? У мене є родина, є син. Я ваші гроші не рахую, а ви не рахуйте мої. Я не можу сказати, що я всім задоволений…», — сказав Янукович.
А питання про те, за чий кошт у цей день йому забезпечили охорону в Москві, Янукович уникнув.
«Було б неправильно, якби я казав, за чий кошт утримується ця будівля. Я все-таки перебуваю в Росії у гостях. Тому я повинен з повагою ставитися до хазяїнів».
Про гроші, які екс-президент вивів в офшори та іноземні банки, Янукович сказав:
«Жодна країна, не дивлячись на те, що їх шукали (гроші – ред.), їх не знайшли. Тому що немає сенсу у темній кімнаті шукати чорного кота — бо його там немає».
Про Донбас
Янукович заявив, що іноді зустрічається з представниками самоназваної влади окупованого Донбасу, а також з тими, хто звідти виїхав після окупації.
«Я часто зустрічаюся з земляками. Я володію 100% інформацією. Я не зовсім згоден з тим, що там відбувається», — сказав екс-президент.
Його також спитали про можливий сценарій вирішення конфлікту на Донбасі.
«Сценарій один: зупинити війну та почати мирні переговори. В обов’язковому порядку повинні брати участь представники Донбасу та міжнародні спостерігачі».
На питання про те, чи Путін наразі радиться з Януковичем про майбутнє Донбасу та чи буде «звертатися до гарантів мирної угоди 21 лютого 2014 року і США», Янукович заявив:
«Я не приховую, що ми ведемо переговори. У нас є багато союзників нашої ініціативи, в тому числі і в Німеччині».
Йдеться про угоду Януковича з опозицією від 21 лютого 2014 року, яку підписали в присутності міністрів закордонних справ Польщі, Німеччини і Франції. Документ мав на меті врегулювати кризу в Україні.
Своїми «зверненнями» Янукович має намір «повернутися за стіл переговорів» та обговорити ситуацію в Україні.
Президент-втікач Віктор Янукович під час прес-конференції у Москві, Росія, 2 березня 2018 року Фото: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Про Путіна
«Звісно, у нас є зв’язок (з Путіним – ред.). Я не кажу, що ми ногою двері відчиняємо. Але коли треба проконсультуватися — ми радимося. Але Путін дуже зайнята людина, і я не претендую на те, аби особисто з ним зустрічатися», — заявив Янукович.
Він додав, що «коли прийде час та необхідність зустрічатися з Путіним» — Янукович ініціюватиме таку зустріч.
«Я з президентом Путіним за чотири роки зустрічався лічені рази. Я більше контактую з його апаратом. З Путіним у мене теж в цьому плані ситуація непроста», — заявив екс-президент.
Про політтехнолога Пола Манафорта
Питання про політтехнолога Манафорта Януковичу поставив журналіст з американського видання The New York Times. У США Манафорта підозрюють у лобіюванні інтересів Януковича, відмиванні коштів. Згідно з оприлюдненими документами «чорної каси Партії Регіонів», Манафорт у період з 2007 до 2009 років отримав він тодішньої влади понад 12 мільйонів доларів.
Янукович же заявив, що особисто не платив своєму раднику, а з 2010-го Манафорт взагалі працював на громадських засадах.
За словами Януковича, з Манафортом вони почали працювати у другій половині 2005 року, виборча кампанія до парламенту навесні 2006 року також відбувалася за участі Манафорта.
«Я особисто не встановлював жодних сум за його роботу і ця тема у мене з ним ніколи не обговорювалася, скільки він повинен отримувати. Тобто відносин між нами стосовно фінансових питань взагалі не було», — заявив екс-президент.
Крім того Янукович сказав, що особистих контактів у нього з Манафортом «як таких не було».
«Він загалом працював з адміністрацією президента. Після того, як я поїхав з України, я Манафорта не чув та не бачив».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.
- Поділитися: