Акція протесту в Каракасі, січень 2019 року
Фото:

ЕРА

Силові структури Венесуели під керівництвом президента Ніколаса Мадуро катували та незаконно затримували десятки протестувальників під час акцій у країні. За 5 днів протестів, з 21 по 25 січня загинули щонайменше 41 людина, усі вони отримали вогнепальні поранення. Про це йдеться у доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International «Венесуела: голод, покарання та страх — формула репресій, застосована урядом Ніколаса Мадуро», оприлюдненій у середу, 20 лютого.

За даними Amnesty International, під час протестів щонайменше 900 людей були незаконно затримані, з них 770 — лише за один день протестів, 23 січня, коли масові демонстрації відбувались по всій країні.

«Державні органи контролю Венесуели практикували вибіркові позасудові покарання як метод соціального контролю, залучаючи до цього Боліваріанську національну поліцію (PNB) та Сили спецпризначення (FAES), проти людей, які певним чином брали участь в акціях протесту» — йдеться у доповіді.

Сутички часто траплялися у бідних районах країни, де особливо помітна присутність озброєних груп, що виступають за Мадуро і де водночас мешканці найбільше залежать від державних програм забезпечення основними харчовими продуктами. У депресивних районах столиці Каракасу та інших міст фіксували найбільшу кількість жертв протестів. Їх потім представляли як «злочинців, убитих під час сутичок із владою».

Amnesty International провела окремий етап дослідження з 31 січня по 17 лютого: за цей час вона зібрала півсотні свідчень очевидців та задокументувала 15 показових справ, серед яких — приклади серйозних порушень прав людини. Результати цього дослідження організація обіцяє оприлюднити найближчим часом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: