У Deutsche Bahn повідомили, що на другому етапі співпраці з Укрзалізницею готові підсилити правління української компанії своїми менеджерами, однак контроль за діяльністю компанії здійснюватимуть українці.

Про це повідомив член правління з питань інфраструктури Deutsche Bahn Роналд Пофала в інтерв'ю DW.

«На першому етапі співпраці з Укрзалізницею йдеться справді лише про консультування, а вже потім, якщо воно матиме успіх, можливо йтиметься про те, щоб кілька наших менеджерів підтримали Укрзалізниці в процесі управління», — повідомив Пофала.

Він підкреслив, що управління УЗ буде здійснюватися українцями, але його підсилять менеджери Deutsche Bahn. Такий сценарій розвитку співпраці з Укрзалізницею у Deutsche Bahn розглядають лише у разі, якщо перший етап співпраці — етап консультування — матиме успіх.

5 лютого 2020 року Україна підписала меморандум про співпрацю з Deutsche Bahn.

Нагадаємо, 23 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Укрзалізницю передадуть в управління найбільшому залізничному оператору Німеччини строком на 10 років.

Згодом у Deutsche Bahn повідомили, що чинні домовленості з українським урядом передбачають лише надання консультацій щодо Укрзалізниці. Також міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що фахівці Deutsche Bahn будуть надавати консультаційні послуги для реформи Укрзалізниці, однак він не виключив, що з часом роль експертів Deutsche Bahn може змінитися.

24 січня у Deutsche Bahn повідомили, що питання операційного управління Укрзалізницею наразі ще вивчається.

Поділитись: