У Кабінеті міністрів України повідомили деталі співпраці найбільшого залізничного оператора Німеччини, компанії Deutsche Bahn, з Укрзалізницею. Зокрема, документом передбачена можливість участі Deutsche Bahn в управлінні УЗ з 2021 року.

Як повідомляють в уряді, метою співпраці з Deutsche Bahn є розробка концепції діяльності УЗ у сфері вантажних, пасажирських перевезень, а також розвитку інфраструктури та надання інших послуг.

Окрім меморандуму про співпрацю, Укрзалізниця та Deutsche Bahn мають підписати ще одну угоду, у якій йтиметься про стратегічне співробітництво.

«Ця угода визначатиме план поступової трансформації української залізниці протягом кількох наступних років і включатиме такі послуги, як аналіз та реорганізація різних напрямків бізнесу та оптимізація операцій та управління», — повідомляють в уряді.

В самій Укрзалізниці зазначають, що очікують від співпраці з Deutsche Bahn підвищення якості послуг та допомогу у переході на європейську модель ринку залізничних перевезень.

«На початковому етапі сторони вивчать стан компанії та складуть Дорожню карту змін. На етапі реалізації проєкту будуть призначені керівники, відповідальні за впровадження стратегічної дорожньої карти. Він триватиме не пізніше ніж до 31 грудня 2020 року», — зазначають в уряді.

Там додають, що долучать Deutsche Bahn до управління Укрзалізницею на наступному етапі співпраці з 2021 року.

«Також партнерство стимулює запуск нових маршрутів і буде сприяти більш тісній інтеграції транспортних систем», — повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

5 лютого 2020 року Україна підписала меморандум про співпрацю з Deutsche Bahn.

Нагадаємо, 23 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Укрзалізницю передадуть в управління найбільшому залізничному оператору Німеччини строком на 10 років.

Згодом у Deutsche Bahn повідомили, що чинні домовленості з українським урядом передбачають лише надання консультацій щодо Укрзалізниці. Також міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що фахівці Deutsche Bahn будуть надавати консультаційні послуги для реформи Укрзалізниці, однак він не виключив, що з часом роль експертів Deutsche Bahn може змінитися.

24 січня у Deutsche Bahn повідомили, що питання операційного управління Укрзалізницею наразі ще вивчається.

Поділитись: