На тлі значного послаблення національної валюти уряд Туреччини видав указ, який зобов’язує експортерів конвертувати в ліри 80% валютної виручки.

На тлі значного послаблення національної валюти уряд Туреччини видав указ, який зобов’язує експортерів конвертувати в ліри 80% валютної виручки.

Про це повідомляє Reuters.

Нове правило вже вступило в силу і буде чинним упродовж шести місяців. За цей період експортери повинні продавати щонайменше 80% валютної виручки не пізніше, ніж через 180 днів після її отримання.

Як зазначає видання, у 2017 році вартість турецького експорту становила 157 мільярдів доларів.

Галузеві чиновники підкреслили, що цей указ може спричинити втрати у експортерів, які закупають за кордоном сировину, або ті, що мають займи в іноземній валюті.

За даними видання, економісти наголошують на необхідності значного підвищення відсоткових ставок у Туреччині, проте Центробанк країни не вживає таких заходів на тлі тиску з боку президента Реджепа Таїпа Ердогана, який називає себе «ворогом відсоткових ставок».  

Від початку 2018 року турецька ліра втратила 40% вартості відносно долара, що призвело до зростання цін на продукти та пальне. Інфляція в країні зросла до 18% — максимуму за 15 років.

Раніше в Туреччині заявили, що девальвацію ліри «спровокували» дописи в соцмережах.

Нагадаємо, на знецінення ліри вплинув конфлікт між США та Туреччиною, який виник через арешт у Туреччині американського пастора Ендрю Брансона.

Через переслідування Брансона США на початку серпня ввели санкції проти двох турецьких міністрів. Це перший випадок в історії, коли під санкції Вашингтона потрапили вищі посадові особи країни НАТО.

Через кілька днів після цього президент США Дональд Трамп  підвищив мита на турецьку сталь і алюміній. На тлі погіршення відносин зі США курс турецької ліри за декілька днів впав на 25%.

Зі свого боку Ердоган закликав владу США змінити ставлення до Туреччини, пригрозивши пошуком нових союзників. Він оголосив про бойкот електроніки зі США та підписав указ про підвищення мит на товари зі США.

Також Туреччина направила скаргу проти США до Світової організації торгівлі.

15 серпня суд у Туреччині відмовився відпустити Брансона з-під домашнього арешту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

США пригрозили Туреччині новими санкціями через справу пастора Брансона.

Поділитись: