212 компаній, що входять до переліку найбільших в Україні платників податків, з року в рік декларують збитки і при цьому продовжують працювати та випускати товари. Це дозволяє їм не платити податок на прибуток.

Про це повідомляє Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Так, починаючи з 2016 року збитки систематично задекларували 212 великих компаній. Загальна сума таких збитків становить 300 мільярдів гривень. Найбільш стрімко нарощують свої збитки компанії:

  • «Росава» (на 1100%),
  • «АШАН» (на 280%),
  • «Харківські тепломережі» (на 226%),
  • «Тримоб» (на 60%),
  • «Дніпровський Меткомбінат» (на 53%)
  • «ДТЕК Західенерго» (на 46%).

«За підсумками першого півріччя цього року 398 платників Офісу великих платників (а це 26,6% від загальної кількості платників податку на прибуток) — заходяться у стані збитковості. Збитки, що ними задекларовані, сягають 705,2 млрд грн», — повідомили у ДФС.

Там зазначають, що найбільш збитковими галузями економіки, виходячи з офіційної звітності компаній, є переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, виробництво електроенергії та тепла, телебачення та мобільний зв'язок. Водночас 55,2% всіх збитків великих компаній України (майже 390 мільярдів гривень) припадає на банківський сектор.

Найбільш збитковими підприємствами України за підсумками першого півріччя 2019 року стали «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», «Карпатинафтохім», «Лайфселл», «Рівнеазот», «Дніпровський меткомбінат».

«Можливо, враховуючи такий контекст, доречно було б законодавчо врегулювати питання перенесення збитків або питання обмеження використання терміну від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток», — додали у ДФС.

Зазначимо, що відповідно до українського податкового законодавства, компанія, яка отримує збиток, має право переносити його на наступний період доти, доки обсяги отриманого прибутку не перекриють цей збиток.

За підсумками 2018 року 100 найбільших компаній України сплатили до бюджету 291 мільярда гривень.

Поділитись: