Життя

Діяльність глав Міноборони до 2014 року перевірять щодо можливих розкрадань — ГПУ

Громадське
Життя/Діяльність глав Міноборони до 2014 року перевірять щодо можливих розкрадань — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Тимчасова слідча комісія щодо розкрадання у Збройних силах України доручить правоохорнцям перевірити діяльність усіх міністрів оборони та глав Генштабу у період з 1991 по 2014 роки щодо розкрадань у ЗСУ, які зумовили підрив обороноздатності держави. Про це оголосили на засіданні комісії 4 лютого.

«Кожен етап був реалізований відповідним міністром оборони і керівництвом Генерального штабу», — повідомив голова Тимчасової слідчої комісії Іван Вінник.

За його словами, першому етапу характерне знищення ракетних військ та авіації стратегічного призначення, повне руйнування систем ракетного озброєння, що здатне нести ядерні заряди.

«Стратегічні можливості нашої держави були зруйновані орієнтовно в період з 1994 по 2004 роки», — повідомив депутат.

Далі, за версією комісії, почався «етап оперативно-тактичного рівня». Йдеться про системне руйнування відповідних компонентів сухопутної, морської, повітряної та протиповітряної оборони держави.

Своєю чергою, генпрокурор Юрій Луценко, який був присутній на засіданні комісії, зазначив, що в Україні займуться перевіркою діяльності всіх колишніх міністрів оборони та керівників Генштабу за період з 1991 до 2014 років, щоб визначити, хто з них став «генератором знищення військового потенціалу» української армії.

Розслідування кримінального провадження доручили Державному бюро розслідувань.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017-го детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії. Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру — Ігорові Павловському і директору Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимирові Гулєвичу.

За інформацією НАБУ, чиновники Міноборони завдали Україні збитків майже на 150 мільйонів гривень через корупційні схеми із закупівлею палива для армії.

Міністр оборони Степан Полторак переконаний, що його заступник Ігор Павловський повинен нести відповідальність у разі, якщо в суді доведуть його причетність до розтрати понад 149 мільйонів гривень бюджетних коштів.

6 грудня суд залишив на посаді Павловського, підозрюваного у розтраті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманих високопосадовців Міноборони.

/Віталій Кудирко

Пов`язані новини