Що відомо про затриманих високопосадовців Міноборони
11 жовтня детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії. Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру. Ідеться про заступника міністра, генерал—лейтенанта Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимира Гулєвича. Про інших двох затриманих у справі наразі інформації немає.
11 жовтня детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії. Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру. Ідеться про заступника міністра, генерал-лейтенанта Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимира Гулєвича. Про інших двох затриманих у справі наразі інформації немає: ані хто вони, ані яку роль відігравали в корупційній схемі.
За інформацією НАБУ, чиновники Міноборони завдали Україні збитків майже на 150 мільйонів гривень через корупційні схеми із закупівлею палива для армії.
У чому полягала схема
На початку 2016 року на закупівлю 70 тисяч тонн палива для потреб українських військових із державного бюджету виділили мільярд гривень. За результатами конкурсу, у квітні того ж року Міністерство оборони уклало угоду з компанією-переможцем. Через місяць фірма звернулася до Міноборони з пропозицією переглянути угоду. Пояснили це змінами в цінах на ринку палива.
«Вони мотивували це довідкою з торговельно-промислової палати однієї з областей. За місяць підписали додаткові угоди, 70 тисяч тонн палива зменшили на 8,5 тисяч тонн, які коштують 149 мільйонів гривень», — пояснив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на брифінгу 11 жовтня.
Однак на запитання Громадського, яка саме фірма перемогла в конкурсі, не відповів.
«Не маючи офіційного підтвердження, я не можу підтверджувати поки ані назву компанії, ані стосунок тих чи інших осіб», — сказав Холодницький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авто на бабусю та конфлікт із НАБУ: що відомо про затриманого екс-слідчого ГПУ Дмитра Суса
Водночас народний депутат від БПП Мустафа Найєм стверджує, що компанією-переможцем тендеру була «Трейд-Комодіті».
«За компанією «Трейд-Комодіті», яка підозрюється в причетності до корупційної схеми, стоїть Андрій Адамовський — партнер близького друга президента Ігоря Кононенка — Олександра Грановського. <…> Суть схеми полягала в тому, що на тендері на поставку палива виграла «Трейд-Комодіті», яка запропонувала найбільш економічно вигідну ціну. Уже після тендера замовник і постачальник уклали ряд додаткових угод, якими внесли зміни в початковий договір, чим збільшили ціну закупівель на 16% », — написав Найєм у Facebook.
Народні депутати Олександр Грановський (ліворуч) та Ігор Кононенко під час засідання Верховної ради (архівне фото, 7 вересня 2017 року)Фото: Олександр Космач/УНІАН
Своєю чергою, сам Грановський заперечує зв’язок із компанією «Трейд-Комодіті».
«Я не маю жодного стосунку до цієї компанії, ба більше, не розумію, чим вона займається. Якщо треба, я готовий допомогти слідству розібратися у справі», — сказав народний депутат в коментарі «Українській правді».
За інформацією видання «Наші гроші», компанія «Трейд-Комодіті» раніше фігурувала щонайменше у двох кримінальних провадженнях — за ухиляння від сплати акцизу й формування податкового кредиту через фіктивні фірми.
Що відомо про підозрюваних офіцерів
Заступник міністра оборони, 52-річний генерал-лейтенант Ігор Павловський на військовій службі з 1983-го року. Працював заступником начальника Навчального центру Сухопутних військ ЗСУ, потім — першим заступником командувача Південного оперативного командування.
До призначення заступником міністра оборони у квітні 2015 року, Павловський більше року обіймав посаду начальника тилу Збройних сил України.
У декларації Ігоря Павловського вказана квартира в Житомирі, власником якої є Міністерство оборони, а також земельна ділянка в Одеській області, зареєстрована на дружину. Також генерал-лейтенант володіє автомобілем Фіат Темпра. Павловський тримає готівкою 339,5 тисяч гривень, а за рік його зарплата в Міноборони склала 501,4 тис гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Стіна»: що відомо про затримання прикордонників
Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський (другий праворуч) на церемонії, присвяченій проектам Цільових фондів НАТО, 15 грудня 2015 року Фото: Олександр Синиця/УНІАН
Директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимир Гулєвич мешкає у квартирі в Києві, зареєстрованій на дружину Інну. Також у декларації вказаний автомобіль Honda CR-V, він також належить дружині.
За рік Гулєвич заробив 247 тисяч гривень на посаді в Міноборони та ще 46,7 тисяч в Генеральному штабі ЗСУ. Готівкою зберігає 65 тисяч доларів.
Обом підозрюваним інкримінують злочин, передбачений частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).
Директор Департаменту державних закупівель і постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України полковник Володимир Гулєвич під час брифінгу щодо забезпечення потреб військових формувань, 18 травня 2016 році Фото: Євген Колесник/УНІАН
Що далі
Уже завтра, 12 жовтня, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проситимуть у Солом’янському суді Києва взяти під варту на 2 місяці підозрюваних Павловського і Гулєвича. Обом загрожує від 8 до 12 років ув’язнення.
Керівник САП Назар Холодницький сподівається, що слідство завершиться протягом 4 місяців і обвинувальний акт передадуть до суду.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: