Російські спецслужби для вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка завербували громадянина України, якому заплатили 40 тисяч доларів.

Російські спецслужби для вбивства у Києві журналіста Аркадія Бабченка завербували громадянина України, якому заплатили 40 тисяч доларів.

Про це на брифінгу повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

Грицак заявив, що прізвише завербованого починається на літеру «Г». Українець після отримання завдання від російських спецслужб запропонував вбити Бабченка знайомому з числа бійців на Донбасі.

«Отримав завдання знайти за грошову винагороду виконавців цого вбивства. На виконнання завдання громадянин «Г» запропонував знайомому з числа колишніх АТОшників за 30 тисяч доларів США здійснити теракт, вбивство журналіста Бабченка. В якості задатку ним було передано виконавцю 15 тисяч доларів. Громадянин «Г» отримав від РФ 40 тисяч доларів, з яких 10 залишив собі, як посереднику», — повідомив Грицак.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями організатором убивства, найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак організатор убивства співпрацював з СБУ.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: