УКРАЇНА

Для впровадження системи виборів з відкритими списками потрібно близько 2 років — заступник голови ЦВК

6 вересня, 2018 21:58
УКРАЇНА/Для впровадження системи виборів з відкритими списками потрібно близько 2 років — заступник голови ЦВК
Зберегти
Вигляд
Заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера вважає, що систему голосування з відкритими регіональними списками впроваджувати запізно.

Заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера вважає, що систему голосування з відкритими регіональними списками впроваджувати запізно.

Про це Магера повідомив в ефірі програми «Нині вже» в ефірі Громадському.

На думку Магери, для впровадження вказаної виборчої системи залишилось критично мало часу, адже наступні вибори заплановані на наступний рік.

«Парламент ще на початку своєї каденції, це було у 2014 році, записав у коаліційній угоді, що протягом першою сесії буде прийнято виборчий закон на пропорційній основі з відкритими списками. Це те, що пообіцяли лідери Майдану під час Революції Гідності, але чого так і не виконали... Тоді вони казали, що це (робити, ред.) ще зарано. Але зараз ми бачимо, що часу залишається досить мало і час пішов на місяці», — наголосив Магера.

«Якщо хтось гадає, що ухвалити закон про вибори на пропорційні основі з відкритими списками – це ніби натиснути на червону кнопку і засвітиться від того світло і виборчий процес запуститься автоматично, то він глибоко помиляється. Такого не буде», — додав він.

На думку Магери, закон про нову систему потрібно було запровадити раніше, аби здійснити відповідні підготування до виборів.

«Потрібно півтори-два роки на те, аби запровадити цю виборчу систему завчасно, підготувавши і виборчі комісії, українських виборців, щоб вони розуміли, яким чином голосувати, як ця система працює і так далі. Але часу залишилось зовсім мало», — підкреслив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкриті списки: для чого їх упроваджувати і як це працюватиме

Нагадаємо, що в листопаді 2017 посли G7 закликали українську владу провести виборчу реформу.

7 листопада депутати у першому читанні ухвалили проект виборчого кодексу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий виборчий кодекс: як обиратимуть народних депутатів

Пов`язані новини