УКРАЇНА

Для звільнення політв’язнів Україна має надсилати РФ ноти навіть попри відсутність відповіді — МЗС

21 травня, 2018 20:57
УКРАЇНА/Для звільнення політв’язнів Україна має надсилати РФ ноти навіть попри відсутність відповіді — МЗС
Зберегти
Вигляд
Для звільнення українських політв’язнів у Росії та в окупованому Криму Україна має надсилати ноти, звернення та клопотання навіть попри відсутність відповіді з боку Кремля

Для звільнення українських політв’язнів у Росії та в окупованому Криму Україна має надсилати ноти, звернення та клопотання навіть попри відсутність відповіді з боку Кремля.

Про це в ефірі Громадського повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

«Треба посилювати політико-дипломатичний тиск на Росію як з боку МЗС, так і всієї української влади. Треба максимально надсилати ноти, звернення та клопотання. Рано чи пізно це буде доказова база для міжнародних судів у справі України проти Росії», — сказала Беца.

Також одним з інструментів тиску на Росію у питанні звільнення політв’язнів є посилення міжнародного тиску з боку українських партнерів.

«Про Олега Сенцова багато хто знає, але і цього недостатньо. Тут дуже важлива роль громадськості і правозахисників, і закордоном також. Чим більше громадськість знати імен політв’язнів, тим краще», — додала речниця МЗС.

Третім важелем тиску на РФ Беца назвала юридичну площину, зокрема, міжнародний суд ООН, де у позові проти РФ також порушено питання політв’язнів.

Нагадаємо, український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», —лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування.

Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який пройде у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини