Для повернення анексованого Криму Україна пропонуватиме окрему платформу для переговорів, відмінну від нинішньої Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання війни на Донбасі у Мінську.

Про це повідомив віцепрем'єр — міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Щодо Криму буде окрема платформа, тому що наявний нині «Мінськ» з самого початку створювався для вирішення питання Донбасу — для припинення військової агресії Росії проти України», — заявив він.

Віцепрем’єр наголосив, що Україна продовжує обговорювати з міжнародними партнерами питання Криму.

«Для мене важливо, що на порядку денному президента і Донбас, і Крим в однаковому пріоритеті. І на саміті в Парижі в грудні 2019 року президент заявив, що Крим і Донбас — це Україна. Це важливо», — додав він.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: