У Національному банку України очікують, що держава зможе продати державні банки протягом двох та більше років. Першим буде Укргазбанк.

Про це повідомила заступниці голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю виданню «Мінфін».

«Я думаю, що на це потрібно більше двох років. Першим, безумовно, буде Укргазбанк. Вже найближчим часом Міжнародна фінансова корпорація частково увійде в його капітал», — повідомила Рожкова.

За її словами, Укргазбанк наразі визначився зі своєю бізнес-моделлю та «очистився» від неприбуткових активів. Тому цей банк може бути цікавим для потенційних інвесторів.

Водночас заступниці голови НБУ зазначила, що у держави немає завдання поспішати з приватизацією державних банків.

«Наше завдання — зробити їх конкурентними і ефективними. Інакше їх доведеться продавати з дисконтом. Крім того, щоб ми могли вигідно продати держбанки, повинна розвиватися економіка країни, щоб була потреба в кредитах, зростав ВВП», — зазначила Рожкова.

11 листопада Міжнародна фінансова корпорація (IFC) затвердила угоду, в межах якої можлива передача 20% акцій Укргазбанку. Зокрема, угодою передбачено, що IFC видасть Укргазбанку кредит на 30 мільйонів євро терміном на 5 років. При цьому IFC залишить за собою право стягнути заборгованість за цим кредитом не грошима, а акціями банку.

У вересні 2019 року стало відомо, що IFC може отримати близько 20% акцій Укргазбанку в межах кредитної угоди на 30 мільйонів євро.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — це міжнародна фінансова організація, яка входить до групи Світового банку. Корпорація використовує капітал та експертні поради для розбудови ринків країн, що розвиваються. У 2017 році обсяг довгострокових інвестицій МФК досяг $19,3 млрд.

Поділитись: