Життя

До 2022 року в Україні можуть збудувати завод з виробництва ядерного палива — Міненергетики

Інтерфакс-Україна
Життя/До 2022 року в Україні можуть збудувати завод з виробництва ядерного палива — Міненергетики
Зберегти
Вигляд
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив, що американська компанія Westinghouse надала дозвіл Україні використовувати технологію виробництва ядерного палива за умови будівництва тут заводу.

Зазначимо, що наразі лише дві компанії у світі володіють технологіями, необхідними для виробництва ядерного палива типу ВВЕР, яке використовують українські АЕС — американська Westinghouse та російська «ТВЕЛЛ».

«Через три роки завод можуть збудувати. Тобто, за межами України залишиться лише збагачення урану, яке ми здійснювати не можемо, адже втратили статус ядерної держави», — повідомив Насалик під час виступу у Верховній Раді 18 січня.

Раніше повідомлялось, що Україна планує скоротити обсяги закупівлі російського ядерного палива, яке використовується для роботи атомних електростанцій.

Також на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Також повідомлялось, що Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі «ТВЕЛ».

Нагадаємо, що нещодавно Рівненська АЕС домовилась про постачання ядерного палива зі Сполучених Штатів.

Пов`язані новини