До 60 тисяч людей отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі. Понад 250 з них — це чоловіки та жінки, які пережили ампутацію.

Про це заявив заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко під час круглого столу Rotary International в Києві, передає кореспондентка Громадського.

«Це такі самі, як я», — додав Терещенко, який був на війні під час подій в донецькому аеропорту та втратив обидві руки.

На думку Терещенка, найбільшою проблемою для солдатів є саме психологічні травми:

«Скажу, як військовий: повернутися з війни — це ще не все. Війна не відпускає і це має дуже жахливі наслідки. Ти можеш вціліти на війні, але повертаючись сюди вона, повторюю, не відпускає тебе. І ми маємо зараз дуже багато проблем психологічних, суїцидів».

Терещенко додав, що, за даними міжнародних організацій, більше солдатів йдуть з життя ніж гинуть.

Також заступник міністра у справах ветеранів підкреслив, що в Україні нема реєстру ветеранів війн. Це буде одним з перших завдань інституції, вказав Терещенко.

Нині, за його словами, в Україні вже близько 400 тисяч учасників бойових дій на сході. Близько 80 тисяч українських ветеранів не стоять на обліку в жодному закладі й з цих причин про них невідомо нічого, зокрема, чи отримують вони будь-яку медичну допомогу.

«Вони звільняються і фактично розчиняються в цьому житті… Це є величезною проблемою. Створення єдиного електронного реєстру дасть нам можливість робити вибірки та слідкувати за тим, щоб кожен ветеран отримав достойний соціальний пакет. Це дуже фінансово затратна стаття, але ми це зробимо обов’язково», — сказав Терещенко.

Нагадаємо:

  • 22 листопада 2018 року Верховна Рада призначила народну депутатку від партії БПП «Солідарність» Ірину Фріз на посаду міністерки у справах ветеранів.
  • За словами Терещенка, воно повноцінно запрацює з початку липня.

Ідею створення такого Міністерства раніше запропонував п'ятий президент Петро Порошенко.

Міністерство має стати центральним органом виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Поділитись: