З полудня 4 квітня рятувальники гасять пожежі у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Станом на 9 квітня до ліквідації пожежі залучили 310 людей та 90 одиниць техніки з авіацією.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС зранку 8 квітня.

Йдеться про три пожежі у зоні відчуження:

  • поблизу села Чистогалівка на території Корогодського лісництва спостерігається тління лісової підстилки окремими осередками на площі приблизно 20 га;
  • на території Денисовецького лісництва в поймі річки Грезля спостерігається тління трав’яного настилу та чагарників окремими осередками;
  • спостерігається тління трав’яного настилу між смт Поліське, селами Тараси та Володимирівка.

Щодо останньої на території Котовського лісництва, рятувальники вказують, що пожежа не розповсюджується.

Всього до гасіння пожеж у зоні відчуження залучили 310 людей та 90 одиниць техніки, з них від ДСНС 225 осіб особового складу та 56 одиниць техніки.

Напередодні, 8 квітня, авіація рятувальників здійснила 61 скид (248 тонн води), з них літаками АН-32П — 21 скид (168 тонн води) та вертольотами МІ-8 — 40 скидів (80 тонн води).

Повідомляють, що радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують допустимих значень.

Нагадаємо, 4 квітня повідомлялося, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу вогнеборцям авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.

Згодом у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили про нормалізацію радіаційного фону.

6 квітня у поліції Київщини повідомили, що затримали 27-річного жителя села Рагівка, який спричинив пожежу в Чорнобильській зоні. 8 квітня йому оголосили підозру через підпал.

Він пояснив поліціянтам, що задля забави у трьох місцях підпалив сміття та траву. Після чого вогонь вітром перекинуло далі, й він вже не зміг впоратися та загасити багаття.

Поділитись: