В Україні у листопаді планують робити 50 тисяч ПЛР-тестів на коронавірус на добу, а до кінця року кількість проведених тестів має ще збільшитися — до 75 тисяч на добу.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

За його словами, на початку пандемії в Україні щодоби проводили тільки 200 тестів, однак зараз цей показник вже складає 40 тисяч ПЛР-тестувань на добу. Степанов зазначив, що головна мета — досягнути мільйона тестувань щомісяця.

Вочевидь, міністр щось сплутав, бо мільйон тестів на місяць — це близько 33 тисячі на добу, а цього показника Україна вже досягнула. Якщо брати 75 тисяч на добу, тобто заявлену мету МОЗ, це буде 2,25 мільйона на місяць.

Яка ситуація із COVID-19 в Україні зараз?

Восени пандемія почала набирати обертів як в Україні, так і майже в усьому світі. Зараз у нас фіксують вже 6-7 тисяч випадків на добу. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 виявили 355 601 випадок інфікування. З них 145 336 людей одужали, а 6 690 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися 203 675 людини.

Поділитись: