ENRU

До кінця року українським банкам можуть знадобитись кредити рефінансування — Нацбанк

У Національному банку України зазначають, що ліквідність банківської системи поступово знижується. До кінця 2018 року серед комерційних банків може зрости попит на залучення додаткових грошей у Нацбанку.

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій на «круглому столі» 28 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначимо, що ліквідність — це здатність банку розраховуватись за своїми зобов’язаннями перед вкладниками та кредиторами, що характеризується наявністю достатнього обсягу вільних грошових ресурсів в обігу.

«На сьогодні надлишкова ліквідність банківської системи, яка у пікові періоди цього року сягала 78 мільярдів гривень, зменшилась до 23 мільярдів», — зазначив Чурій.

Він також додав, що надлишкові кошти банки вкладали у депозитні сертифікати.

«Тобто, у банківської системи реально знижується ліквідність. Ми не виключаємо, що скоро побачимо попит на кредити рефінансування», — заявив заступник голови Нацбанку.

Також Чурій заявляв, що Нацбанк очікує на отримання Україною наступного траншу від МВФ до кінця осені 2018 року.

Раніше зазначалось, що у 2018 році НБУ повернув 1,9 мільярдів гривень заборгованості збанкрутілих банків за кредитами рефінансування через продаж їхнього майна.

Раніше повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Нагадаємо, Нацбанк повідомляв, що виграв у судах 18 справ за позовами власників збанкрутілих банків.

Також у своєму заключному виступі екс-очільниця НБУ Валерія Гонтарева назвала найбільших боржників НБУ серед числа ліквідованих банків.

Верховний суд визнав ліквідацію банку «Хрещатик» незаконною. Проте повернути цей банк на ринок неможливо через відсутність законодавчого механізму.