До Києва привезли грамоту 1708 року, видану Петром І митрополиту Йоасафу Кроковському щодо поставлення його на Київську митрополію.

Про це повідомив міністр культури Євген Нищук.

«Це справді надзвичайно цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі. По поверненні документ доправили до Національного заповідника «Софія Київська», де дуже скоро ми представимо Грамоту до огляду. Ця передача стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни», — повідомив міністр.

За його словами, артефакт, датований 1708 роком, був втрачений в час Другої Світової війни, а з кінця 50-х був у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгену.

Раніше повідомлялось, що Німеччина повернула Україні грамоту 1708 року, видану царем Петром І митрополиту Йоасафу Кроковському щодо поставлення його на Київську митрополію.

Церемонія передачі документа пройшла в архіві Міністерства закордонних справ ФРН.

Нагадаємо, 8 січня міністр культури Євген Нищук повідомив, що інвентаризація Києво-Печерської лаври виявила зникнення кількох цінних ікон, у зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження.

У грудні 2018 року повідомлялось, що Мінкульт розпочав перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври напередодні Об`єднавчого собору після звернень громадян. Під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, у зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження.

Заступниця міністра культури України Тамара Мазур для Громадського зазначила, що такі звернення надходять не тільки від громадян, але і від громадських організацій, народних депутатів тощо.

Поділитись: