Перевірки у Києво-Печерській лаврі ініціювали після звернень громадян — представник Комітету з питань духовності
Міністерство культури розпочало перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври напередодні Об`єднавчого собору після звернень громадян. Про це в програмі «Нині вже» на Громадському сказав заступник голови Комітету з питань культури і духовності, депутат від фракції «Народний Фронт» Віктор Єленський.
«Ще з літа до Міністерства культури почали надходити масові листи від громадян, я припускаю, що це були занадто пильні громадяни, які повідомляли, що в лавр вивозили мистецькі цінності. Я не був цьому свідком, але тоді буле вирішено визначити, чи відповідає це дійсності», — сказав він.
Заступниця міністра культури України Тамара Мазур зазначила, що такі листи надходять не тільки від громадян, але і від громадських організацій, народних депутатів тощо. «Те, що вони були, вона і були раніше, це факт. Час від часу, особливо по Києво-Печерській Лаврі вони виникали». Водночас, представниця Мінкульту не змогла назвати, коли саме надходили такі листи.
Нагадаємо, 28 листопада представники спеціальної комісії Мінкульту почали перевірку наявності мощів у печерах лаври. 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в очільника храму — митрополита УПЦ МП Павла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви
Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня. Раніше, 29 листопада, Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору. 19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: