Міністерство культури розпочало перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври напередодні Об`єднавчого собору після звернень громадян. Про це в програмі «Нині вже» на Громадському сказав заступник голови Комітету з питань культури і духовності, депутат від фракції «Народний Фронт» Віктор Єленський.

«Ще з літа до Міністерства культури почали надходити масові листи від громадян, я припускаю, що це були занадто пильні громадяни, які повідомляли, що в лавр вивозили мистецькі цінності. Я не був цьому свідком, але тоді буле вирішено визначити, чи відповідає це дійсності», — сказав він.

Заступниця міністра культури України Тамара Мазур зазначила, що такі листи надходять не тільки від громадян, але і від громадських організацій, народних депутатів тощо. «Те, що вони були, вона і були раніше, це факт. Час від часу, особливо по Києво-Печерській Лаврі вони виникали». Водночас, представниця Мінкульту не змогла назвати, коли саме надходили такі листи. 

Нагадаємо, 28 листопада представники спеціальної комісії Мінкульту почали перевірку наявності мощів у печерах лаври. 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в очільника храму — митрополита УПЦ МП Павла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви

Нагадаємо, Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня. Раніше, 29 листопада, Синод Вселенського патріархату підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви, але не назвав дату проведення об’єднавчого собору. 19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: